Komendant podziękował za wzorową postawę obywatelską - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Komendant podziękował za wzorową postawę obywatelską

Data publikacji 17.10.2019

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek podziękował mieszkańcowi Raciborza za wzorową postawę obywatelską. Pan Łukasz ujął nieodpowiedzialnego kierowcę, który stworzył realne zagrożenie dla wielu ludzi. Odwaga Pana Łukasza zasługuje na ogromne uznanie. Działając w zdecydowany sposób wobec kierowcy, być może zapobiegł tragedii.

Wczoraj mł. insp. Krzysztof Żołądek w swoim gabinecie  spotkał się z mieszkańcem Raciborza, który wykazał się odwagą i przyczynił się do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że współpraca z tak życzliwym, odważnym i pełnym zaangażowania obywatelem, to dla policji zaszczyt. 

Wspieraj kampanię "NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ" i bądź dumny ze swojej postawy!

W sobotni poranek 12 października br. dyżurny raciborskiej policji został poinformowany, że na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w którym zostało uszkodzone pięć pojazdów oraz ogrodzenie w dwóch posesjach. Z informacji przekazanej przez świadka wynikało także, że sprawca całego zdarzenia kierujący oplem został ujęty, gdyż chciał się oddalić z miejsca. Świadek oczekiwał na przybycie policyjnego patrolu.

Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez raciborskich stróży prawa, a następnie przewieziony do szpitala celem pobrania krwi, by ustalić, czy kierował swoim samochodem, będąc pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

Komendant podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań raciborskiej policji, a odwaga i determinacja Pana Łukasza zasługują na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Natomiast sam wyróżniony oświadczył, że działał pod wpływem impulsu i nie mógł postąpić inaczej. Pan Łukasz powiedział, że gdyby sytuacja się powtórzyła, to jego reakcja będzie taka sama.

Podczas spotkania komendant na ręce Pana Łukasza przekazał pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Życzył też mieszkańcowi Raciborza wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Zdjęcia : KPP Racibórz, Nasz raciborz pl

  • Komendant dziękuje Panu Łukaszowi za ujęcie nieodpowiedzialnego kierowcy
  • Komendant wita obywatela, który przyczynił się do ujęcia kierowcy, który spowodował realne zagrożenie dla ludzi w ruchu drogowym
  • Uszkodzony mercedes podczas kolizji drogowej
  • uszkodzone audi podczas kolizji drogowej
  • Uszkodzony pojazd podczas kolizji drogowej