Kocięta szukają domu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kocięta szukają domu

Data publikacji 15.10.2019

Od kilku dni rodzina policjanta z Żor opiekuje się bezdomnymi, młodymi kotami, które w szczerym polu znalazł jego nastoletni syn. Niestety, sytuacja nie pozwala, aby zamieszkały razem z nimi. Najprawdopodobniej kocięta zostały porzucone i pozostawione na pastwę losu. Teraz, doglądane przez ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt, szukają odpowiedzialnego domu.

W ubiegłym tygodniu syn policjanta z wydziału kryminalnego przypadkiem natknął się na wygłodniałe, młode koty. Pozostawione w szczerym polu zwierzęta bez pomocy dobrych ludzi najprawdopodobniej nie miałby szans na przeżycie. W pomoc kociętom zaangażowana jest cała rodzina, która nie tylko każdego dnia dokarmia i dogląda koty, ale i zorganizowała im schronienie, a także zabrała do weterynarza.

Dwie młode kotki, bo takiej płci są znalezione zwierzęta, wkrótce czeka zabieg sterylizacji i dobrze by było, aby wówczas trafiły pod stałą opiekę. Póki co zostały zaszczepione i otrzymały książeczki zdrowia. W imieniu rodziny policjanta zwracamy się z apelem do ludzi o dobrych sercach o pomoc w znalezieniu im domu. Więcej informacji pod numerem telefonu: 798 030 353.

Ładowanie odtwarzacza...