V Półmaraton Służb Mundurowych za nami

Data publikacji 16.09.2019

Ponad tysiąc biegaczy stanęło na starcie 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu. W trakcie imprezy zorganizowano V Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Wśród uczestników byli mundurowi bytomskiej komendy, na czele z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszym inspektorem Dariuszem Dziurką.

W minioną sobotę odbył się V Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Impreza organizowana była w ramach 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu. Jest to bieg uliczny na dystansie 21.097 m, czyli połowie długości biegu maratońskiego. Poza biegiem głównym, odbyły się również biegi towarzyszące na 10,5 km, 5 km oraz nordic walking.
W tym roku z powodu przypadającego jubileuszu 100-lecia powołania Policji Państwowej rywalizacja przybrała jeszcze większą rangę. Na starcie stanęło prawie 40 przedstawicieli służb mundurowych, a wśród nich bytomscy stróże prawa, których na podium prowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Dariusz Dziurka.

Mundurowym zwycięzcą biegu został Paweł Wylężek, pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. II miejsce zajął Paweł Holopa z Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, a III lokatę wywalczył Michał Kania z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Nagrody wygranym wręczał szef bytomskich policjantów inspektor Andrzej Brzozowski.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną – osobową Toyotę. Natomiast każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników jak co roku czuwała bytomska drogówka.