Małżeństwo aresztowane za oszustwa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Małżeństwo aresztowane za oszustwa

Data publikacji 19.08.2019

Kryminalni z wodzisławskiej komendy zatrzymali małżeństwo, które ma na swoim koncie szereg oszustw na terenie Śląska. Przestępczy duet oszukiwał między innymi przy zakupie i sprzedaży aut oraz wyłudzaniu usług hotelowych. Sprawcy zostali zatrzymani w Katowicach, na gorącym uczynku. Na wniosek policji i prokuratury para 29-latków została tymczasowa aresztowana.

Na trop przestępczego duetu kryminalni wpadli po zawiadomieniu 28-latka, który został oszukany przy sprzedaży samochodu. Okazało się, że sprawcy przy finalizacji zakupu mazdy posłużyli się fikcyjnymi danymi oraz podrobionym potwierdzeniem przelewu na 12.000 złotych.

Policjanci ustalili, że oszuści mogą przebywać na terenie Katowic. W środę małżeństwo zostało zatrzymane podczas meldunku w jednym z katowickich hoteli. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie parze 8 zarzutów. Jak ustalili śledczy, młode małżeństwo początkowo wynajmowało mieszkanie w Żorach, a kiedy zostało z niego eksmitowane, wpadło na pomysł, by fałszować potwierdzenia przelewów i w ten sposób rezerwować pobyty w hotelach.

Posługując się cudzymi dokumentami i przedkładając fałszywe potwierdzenia przelewów, przenocowali w kilku śląskich hotelach. W taki sam sposób wypożyczali albo kupowali samochody i niejednokrotnie tankowali je, nie płacąc za paliwo. Nabyte w drodze przestępstwa pojazdy sprzedawali handlarzom albo osobom prywatnym. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.

Para była w przeszłości karana za podobne oszustwa. Mieszkańcom Żor grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci proszą o kontakt osoby, które mogły zostać oszukane w podobny sposób. Numer telefonu do wydziału kryminalnego – 32 453 72 81 bądź dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim – 32 453 72 55.