Bezpieczny pierwszy szczyt pielgrzymkowy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Bezpieczny pierwszy szczyt pielgrzymkowy

Data publikacji 16.08.2019

Pierwszy wzmożony ruch pielgrzymkowy zakończył się bezpiecznie. Od 13 do 15 sierpnia kilkuset mundurowych zabezpieczało przejścia pielgrzymek z całej Polski. Czwartkowe uroczystości na Jasnej Górze przebiegły bez żadnych wydarzeń mogących zakłócić ich przebieg.

Zabezpieczenie ruchu pielgrzymkowego rozpoczęło się od 13 sierpnia, a zakończyło wczoraj 15 sierpnia w późnych godzinach wieczornych. Wszystko po to, aby każdy pielgrzym mógł czuć się bezpiecznie. W trakcie przemarszu pielgrzymek policjanci kierowali ruchem drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych, tym samym zapewniając spokojny i bezkolizyjny ruch. Wzmożony ruch pielgrzymkowy obserwować można było zwłaszcza w okolicach Jasnej Góry, do której przybyli pielgrzymi z całego kraju. Tutaj również nie zabrakło mundurowych, którzy w pobliżu klasztoru oraz parkach jasnogórskich dbali o bezpieczeństwo wiernych. W trakcie zabezpieczenia nie doszło do incydentów, które zakłóciłyby przebieg uroczystości na Jasnej Górze, jak również nie wystąpiły żadne zdarzenia, które naruszyłyby spokój i porządek publiczny. Doszło jedynie do kilku incydentów, które nie wpłynęły na poziom bezpieczeństwa. W tłumie pielgrzymów zaginęły dwie osoby, ale dzięki mundurowym szybko się odnalazły.

O bezpieczeństwo w mieście dbali mundurowi w patrolach pieszych, policja konna, przewodnicy z psami służbowymi, a także policjanci zmotoryzowani poruszający się radiowozami i motocyklami.

  • na pierwszym planie dwóch umundurowanych policjantów w kamizelkach odblaskowych, w tle pielgrzymi oraz Jasna Góra
  • radowóz policyjny, w dalszej części pielgrzymi i Jasna Góra
  • dwa policyjne konie z jeżdźcami w parku jasnogórskim
  • Policjant umundurowany-przewodnik z psem służbowym, w tle część radiowozu policyjnego oraz dwóch umundurowanych funkcjonariuszy
  • dwóch umundurowanych policjantów stojacych bokiem w parku jasnogórskim, w tle na ławkach siedzący wierni
  • Przód radiowozu policyjnego Mercedes, z prawej strony pielgrzymi