Mogło zakończyć się tragicznie... - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mogło zakończyć się tragicznie...

Data publikacji 19.07.2019

Rodzice, wysyłając dzieci na wakacje, często proszą policjantów drogówki o kontrole autokarów. Wiedzą, że w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy, mundurowi uniemożliwią jego wyjazd. Tak też się stało dzisiejszego poranka. Policjanci nie dopuścili autokaru, który przyjechał znad morza, do dalszej podróży z dziećmi…

Dzisiejszego poranka policjanci z jastrzębskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące prośby kontroli autokaru, którym dzieci miały jechać na wakacje. Po szczegółowej kontroli zauważyli korozję i pękniętą obudowie osłony hamulca pneumatycznego autokaru. Autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Policjanci otrzymują sporo zgłoszeń dotyczących kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszają w podróż. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują bardzo poważnie. Troska rodziców i nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na wycieczkę, niż ryzykować jej życiem.

Działania podejmowane przez policjantów, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów.

Przypominamy kierowcom i przewoźnikom o ciążącej na nich odpowiedzialności.

Każda jednostka policji przeprowadza kontrolę autokarów. Dlatego, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dzieci pojadą sprawnym autokarem, zgłośmy wcześniej jego kontrolę.