Zapraszamy na Dzień Otwarty Oddziału Prewencji Policji w Katowicach - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zapraszamy na Dzień Otwarty Oddziału Prewencji Policji w Katowicach

Data publikacji 14.06.2019

Już w piątek, 14 czerwca serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Oprócz pokazu sprzętu i wyposażenia policyjnego, będzie można odwiedzić stoiska przygotowane przez inne służby i organizacje dbające o bezpieczeństwo w naszym województwie. Nie zabraknie pokazów działania pododdziału zwartego policji, tresury psów oraz policyjnych jeźdźców i ich koni.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie dzieci, rodziców i miłośników służb mundurowych. Czekamy na Państwa już od 8.45.

O godz. 9.00 uroczystego otwarcia imprezy dokona kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a tuż po tym odbędą się pokazy musztry Kompanii Honorowej Policji w asyście Orkiestry Policyjnej. Przedstawione zostaną dynamiczne działania przywracające porządek publiczny w wykonaniu pododdziału zwartego Policji. Na matach zostaną zaprezentowane umiejętności walki wręcz i techniki obezwładniania osób. Oprócz tego będzie można zobaczyć policyjnych jeźdźców i przewodników psów służbowych, a także policyjny sprzęt: miotacz wody, środki przymusu bezpośredniego, pojazdy i policyjne łodzie. Każdy będzie miał także szansę zobaczyć wyposażenie policjantów ruchu drogowego, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału kontrterrorystycznego.

Oprócz sprzętu policyjnego, swoje stanowiska przygotują również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Leśnej, Inspekcji Transportu Drogowego, a także żołnierze jednostek wojskowych m.in. Agat, 6. Brygady Powietrzno-Desantowej z Gliwic i 34. Śląski Dywizjon Rakietowy OP z Bytomia. Nie zabraknie przedstawicieli Śląskiego Banku Żywności z Chorzowa, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Dąbrowy Górniczej, Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa z Dąbrowy Górniczej oraz Muzeum Techniki Wojskowej z Zabrza. Na odwiedzający czeka możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas strzelania z broni pneumatycznej i do paintballa oraz inne atrakcje i niespodzianki. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Zakończenie przewidziane jest na godz 13.00.