Za kierownicą zawsze trzeźwy. Światowy Dzień Trzeźwości - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Za kierownicą zawsze trzeźwy. Światowy Dzień Trzeźwości

Data publikacji 15.04.2019

Alkohol i kierownica to bardzo złe połączenie, dlatego dziś członkowie Zawierciańskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Przystań” wraz z policjantami „nagradzali” trzeźwych kierowców. Akcja została zorganizowana w ramach Światowego i Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Przypada on właśnie dziś - 15 kwietnia.

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Trzeźwości, dlatego zawierciańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z członkami Zawierciańskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Przystań” przeprowadzili niecodzienne działania. Mundurowi przy jednej z ulic Zawiercia kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Na każdą z kontrolowanych osób czekała miła niespodzianka. Członkowie stowarzyszenia, honorując trzeźwość za kierownicą, wręczali symboliczne upominki w postaci kwiatka lub długopisu. Każda osoba otrzymała także ulotkę promującą trzeźwość, szczególnie za kółkiem. Takiej niespodzianki niestety nie otrzymał jeden z kierowców, który prowadził samochód w stanie po użyciu alkoholu. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród kierujących samochodami, ale także z miłą opinią w gronie rowerzystów, motocyklistów, a także i pasażerów, którzy również mają wpływ na to, czy pijany kierowca wsiądzie „za kółko”. Działania zaciekawiły także pieszych, bo przecież pijany kierowca, to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oby hasło, pod jakim prowadzono akcję: „Za kierownicą zawsze trzeźwy”, przyświecało każdemu kierowcy, nie tylko dziś.