„Gdy nie gramy-pasy zapinamy” - zaproszenie na briefing prasowy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

„Gdy nie gramy-pasy zapinamy” - zaproszenie na briefing prasowy

Data publikacji 13.03.2019

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich zainteresowanych redakcji na briefing prasowy, który odbędzie się 14 marca w związku z ogólnokrajowymi działaniami „Pasy”. Jutro w Gliwicach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zaplanowali przeprowadzenie działań profilaktycznych wspólnie z piłkarzami klubu Piast Gliwice pod nazwą „Gdy nie gramy- pasy zapinamy”. Wspólna akcja mundurowych z piłkarzami odbędzie się o 14.00 w Gliwicach na ulicy Chorzowskiej na wysokości nr 58. Osobą do kontaktu jest podkom. Tomasz Bratek nr tel . 609 568 567.

Jednym z przedsięwzięć wynikającym z planu działań profilaktycznych na rok 2019, koordynowanych przez Biuro Ruchu Drogowego KGP, jest BEZPIECZNY PAS(ażer). Jego celem jest kształtowanie właściwych postaw kierujących i pasażerów, ze szczególnym zaakcentowaniem obowiązków i zasad korzystania przez dorosłych i dzieci z pasów bezpieczeństwa lub fotelików ochronnych. Łącząc powyższe zadania, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej w najbliższy czwartek w Gliwicach zaplanowali przeprowadzenie działań profilaktycznych wspólnie z piłkarzami klubu Piast Gliwice pod nazwą „Gdy nie gramy-pasy zapinamy”.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych policjanci, wspólnie z zawodnikami, będą przypominali kierującym i pasażerom o konieczności i zaletach stosowania systemów bezpieczeństwa, będących na wyposażeniu pojazdów. Osobom kontrolowanym przekazane zostaną materiały profilaktyczne o wspomnianej tematyce, będące w posiadaniu zespołu profilaktyki WRD KWP w Katowicach oraz pamiątki klubowe i bezpłatne zaproszenia na niedzielny mecz Piasta Gliwice.

W tym roku na terenie województwa śląskiego zginęło pięciu pasażerów pojazdów. Średnio co piąta ofiara śmiertelna, to pasażer samochodu. Wspólna akcja policjantów z piłkarzami odbędzie się jutro o godzinie 14.00 w Gliwicach na ulicy Chorzowskiej w rejonie posesji nr 58. Osobą do kontaktu jest podkom. Tomasz Bratek - nr tel . 609 568 567.