Ponad stu policjantów zasiliło śląski garnizon - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Ponad stu policjantów zasiliło śląski garnizon

Data publikacji 11.01.2019

Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 118 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć społeczeństwu. Wysoka liczba nowo przyjętych jest dowodem na to, że zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji nie brakuje.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od 118 nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. W uroczystości udział wzięli również: Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Józef Korzusnik, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Katowice Mirosław Cygan, Przedstawiciel Gabinetu Marszałka województwa śląskiego Agnieszka Bożek, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Podziękował także rodzinom oraz bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 6 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

Jak pokazują dane statystyczne, zawód policjanta wciąż cieszy się wysokim zainteresowaniem.Obecnie w Polskiej Policji zatrudnionych jest 98711 policjantów, co wbrew opiniom przedstawianym przez niektóre środowiska nie odbiega znacząco od lat wcześniejszych. Od razu trzeba przypomnieć, że od 2017 roku stan etatowy polskiej Policji zwiększono o 1000 i wynosi 103309, a nie jak w latach wcześniejszych 102309. Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w śląskiej Policji służy 12191 policjantów, a liczba wakatów wynosi 281.

Nowo przyjętym koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Ładowanie odtwarzacza...