Bezpieczne ferie 2019 na stoku - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Bezpieczne ferie 2019 na stoku

Data publikacji 20.02.2019

Rusza policyjna akcja "Bezpieczne ferie" 2019. Podczas zimowego wypoczynku nad bezpieczeństwem osób korzystających z rekreacji na stokach czuwać będą policyjne patrole narciarskie. Od jutra mundurowi rozpoczną służbę na kilkunastu stokach w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, a dziś kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu w górach. Jeśli wybieracie się w góry na narty lub snowboard, w poniedziałek koniecznie zobaczcie, co przygotowali dla Was mundurowi! Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe śląskiej policji.

Podczas ferii w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, nad spokojnym wypoczynkiem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policyjne patrole narciarskie. Tworzy je grupa 60 mundurowych z województwa śląskiego: 12 z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, 17 z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska - Białej oraz 34 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic. Dziś mundurowi kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu narciarskiego, a od jutra rozpoczynają służbę patrolową na stokach. Spotkać ich można na terenie ośrodków narciarskich w  Beskidzie Śląskim i Żywieckim tj.: Czantoria, Soszów, Nowa Osada, Cieńków, Zagroń, Złoty Groń, Pilsko i Skrzyczne. Jeśli wybieracie się w góry na narty lub snowboard, w poniedziałek koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę internetową www.slaska.policja.gov.pl oraz media społecznościowe Facebook i Twitter. Zobaczcie, co przygotowali dla Was mundurowi!

Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" prowadzona jest m.in. w:

Ferie zimowe 2019: 

14 stycznia - 27 stycznia kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, 21 stycznia - 3 lutego, podlaskie, warmińsko-mazurskie

28 stycznia - 10 lutego dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie 

11 lutego - 24 lutego lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie