Raciborscy policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Raciborscy policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP

Data publikacji 10.12.2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda przyjechał w piątek z wizytą do Raciborza. Nad zabezpieczeniem wizyty głowy państwa czuwali raciborscy policjanci. Przedsięwzięcie to wymagało od mundurowych precyzyjnego przygotowania. Dzięki tym działaniom nie doszło do zakłócenia prezydenckiej wizyty.

Prezydent RP przyjechał do Raciborza na zaproszenie Prezydenta Miasta. Głównym punktem wizyty było spotkanie z samorządowcami i mieszkańcami w hali widowiskowo-sportowej OSiR „Arena Rafako" w Raciborzu.

Zabezpieczenie prezydenckiej wizyty wymagało od policjantów wcześniejszego przygotowania, które poprzedzone było wspólnym rekonesansem z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Nad bezpieczeństwem głowy państwa czuwali dzielnicowi, mundurowi z drogówki i prewencji, wspierani dodatkowymi siłami, antyterrorystów, pirotechników i Straży Miejskiej. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem prezydenta oraz licznie zgromadzonych uczestników spotkania. Policjanci zabezpieczali trasę przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność ruchu na drogach. Dzięki przeprowadzonemu zabezpieczeniu nie doszło do zakłócenia prezydenckiej wizyty.