Wiadomości

Super Sprint z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie - zapraszamy!

Data publikacji 19.10.2018

Już w najbliższą sobotę 20 października o godz. 7.00 na torze wyścigowym przy ul. Świerczyńskiego 31 w Bieruniu rozpocznie się impreza motoryzacyjna dla kierowców w przedziale wiekowym od 18 do 25 lat. To wspólne działanie śląskiej drogówki m.in z Automobilklubem Ziemi Tyskiej. Edukowanie młodych kierowców ma poprawić ich bezpieczeństwo w codziennym poruszaniu się po drogach.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z Automobilklubem Ziemi Tyskiej jutro na torze wyścigowym przy ul. Świerczyńskiego 31 w Bieruniu, organizuje zajęcia edukacyjno-praktyczne, połączone z rallysprintem specjalnie dla młodych kierowców w przedziale wiekowym od 18 do 25 lat.
Impreza podzielona będzie na 3 bloki.

W pierwszym bloku odbędą się wykłady prowadzone przez policjanta, instruktora doskonalenia techniki jazdy i kierowcę rajdowego.

W bloku drugim uczestnicy będą korzystali z symulatorów m.in. dachowania i przejdą kurs pierwszej pomocy.

Ostatni blok, to rywalizacja sportowa w formie rallysprintu, czyli krótki odcinek rajdowy.

Do końcowego wyniku będą się wliczały punkty z testu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, rezultaty uzyskane na próbie rajdowej oraz zaliczenie z symulacji wypadków i udzielania pierwszej pomocy.

Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na miejsce imprezy o godz. 12.00. Osobą do kontaktów z mediami jest podkom. Marzena Szwed - nr tel. 798 031 225.