MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny

Data publikacji 08.10.2018

MSWiA ogłosiło wyniki konkursu na spot profilaktyczny „Aktywny senior to bezpieczny senior". Do ministerstwa nadesłane zostały 54 prace. Film, w którym w roli głównej wystąpili seniorzy z Centrum Aktywności Seniora w Częstochowie zdobył wyróżnienie. Projekt zrealizowany został przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS" w Częstochowie, w ramach programu „Mieszkam bezpiecznie”. W nagraniu udział wzięła rzeczniczka częstochowskiej Policji.

Z myślą o bezpieczeństwie seniorów w ubiegłym roku w Częstochowie powstał spot profilaktyczny, mający pomóc ustrzec tę grupę mieszkańców przed oszustwami metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Organizatorem przedsięwzięcia był Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie. W filmie w roli głównej udział wzięli natomiast członkowie Centrum Aktywności Seniora w Częstochowie. Emisji spotu towarzyszyła konferencja prasowa, na której obecny był Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Kiedy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na spot filmowy „Aktywny senior to bezpieczny senior", Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie postanowił pochwalić się swoim nagraniem i przesłać je do udziału w rywalizacji.

W miniony piątek MSWiA ogłosiło wyniki. Jak podaje na swojej stronie internetowej ministerstwo, do udziału w konkursie zgłoszone zostały 54 spoty filmowe z całej Polski. Ich oceny dokonali członkowie Komisji, przy pomocy opracowanej w Departamencie Porządku Publicznego MSWiA karty oceny, poprzez przyznanie określonej liczby punktów dla poszczególnych filmów. Spośród tak licznie nadesłanych prac, częstochowski spot profilaktyczny został wyróżniony, co oznacza uznanie Komisji za zaangażowanie w przedstawianiu podstawowych zasad różnych aspektów bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiamy Państwu wyróżniony spot, w którym w roli głównej wystąpili seniorzy z Centrum Aktywności Seniora w Częstochowie, a towarzyszyła im Anna Wojtysiak – rzecznik prasowy ZGM TBS w Częstochowie i podkom. Marta Ladowska – oficer prasowy KMP w Częstochowie.

 

  • MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny
  • MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny
  • MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny
  • MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny
  • MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny
  • MSWiA wyróżniło częstochowski spot profilaktyczny