Niebezpieczne i drogie odpady - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Niebezpieczne i drogie odpady

Data publikacji 22.06.2018

Ostrzegamy właścicieli gruntów oraz magazynów przed pozbywaniem się odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych przez nieuczciwych przedsiębiorców. Polega to na celowym pozostawianiu kłopotliwego ładunku właścicielom, na których później spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji. Nie zapominajmy też o środowisku, które w wyniku takich działań zostaje zwyczajnie zdegradowane.

W ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń związanych z nieuczciwym procederem jakim jest wynajmowanie magazynów oraz ziemi pod pozorem legalnej działalności. Rzeczywistość czasem bywa zgoła inna. W rezultacie właściciele są obciążani obowiązkiem kosztownej utylizacji odpadów toksycznych, żrących czy niebezpiecznych dla środowiska, które przedsiąbiorcy pozostawiają na wynajętym terenie.

Apelujemy – czytajmy dokładnie umówy zawierane z przedsiębiorcami. Ograniczone zaufanie i rzetelna analiza mogą zaoszczędzić nam sporych kłopotów finansowych. Koszt takiej utylizacji może bowiem wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.