Rozwój mediów elektronicznych tematem szkolenia oficerów prasowych - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Rozwój mediów elektronicznych tematem szkolenia oficerów prasowych

Data publikacji 13.06.2018

W minionym tygodniu, w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się szkolenie służb prasowych. Uczestniczyli w nim oficerowie prasowi oraz osoby odpowiedzialne za komunikację w policji. Gościem specjalnym, a zarazem prelegentem był trener konsultant Rafał Guzowski.

Piątkowe szkolenie rozpoczęła Rzecznik Prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, podinsp. Aleksandra Nowara, która po przywitaniu uczestników, przybliżyła temat szkolenia.

Niewątpliwym jest, że media społecznościowe odgrywają obecnie znaczącą rolę w komunikacji, stąd też temat wystąpienia Rafała Guzowskiego. Prelegent, dysponujący wysokim poziomem kompetencji trenerskich, na przykładzie Facebooka, opowiedział o narzędziach komunikacji ze społeczeństwem. Od ponad roku, na Facebooku i Twitterze prowadzony jest profil śląskiej policji, dlatego był to dobry czas na podsumowanie dotychczasowej działalności.

Następnie głos zabrała podinsp. Aleksandra Nowara, która opowiedziała o zasadach organizacji i przeprowadzania briefingów prasowych. Jednym z ważniejszych wydarzeń, które było doskonałą okazją do zweryfikowania umiejętności podejmowania decyzji w sytuacji kryzysowej były ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Mirabella 2018”. Były one także sprawdzianem dla współpracy policji z mediami, dlatego Rzecznik Prasowa powiedziała o czym należy pamiętać, by przebiegała ona prawidłowo.

Sierż. szt. Norbert Ucieklak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji przypomniał o policyjnym narzędziu – Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie, głos zabrał Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka, mł. insp. Krzysztof Kazek, który w swoim wystąpieniu dokonał oceny i interpretacji treści prezentowanych w trakcie zgromadzeń publicznych.

 

Zachęcamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i Twitterze: