Kaskadowe pomiary prędkości na śląskich drogach - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kaskadowe pomiary prędkości na śląskich drogach

Data publikacji 06.04.2018

„NIE - DLA PRĘDKOŚCI” i „Bezpieczna droga 79” - dwa policyjne działania, jedna przyświecająca idea – walka z kierowcami przekraczającymi prędkość na śląskich drogach. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i zatrzymywanie „piratów drogowych”, niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości po ominięciu punktu kontrolnego policji.

Z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, do której przyłączyła się śląska drogówka, dzisiaj odbywają się kaskadowe działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zatrzymywanie „piratów drogowych”, niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości po ominięciu punktu kontrolnego policji. Działania te obejmują odcinek drogi krajowej nr 79, przebiegającej przez województwa małopolskie, śląskie i świętokrzyskie.

Wzmożone kontrole prowadzone będą również na drogach: DW 928, DK 43, DW 494, a także autostradzie A4. Celem prowadzonych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy na 3 miesiące. W trakcie tych działań policjanci będą kontrolowali też trzeźwość uczestników ruchu drogowego, co jest elementem kampanii „Policja przeciw pijanym kierującym”.