Wiadomości

Rozstrzygnięto konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić ”

Data publikacji 14.03.2018

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Został on zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2018” w województwie śląskim. Organizatorami konkursu byli Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Kurator Oświaty i Śląskim Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Konkurs, był skierowany do uczniów klas od I do VI szkół podstawowych. Za najlepsze uznano prace uczennic ze Szkoły Podstawowej w Ożarowicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach.

Celem konkursu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku, promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, w tym jazdy w kaskach, kształtowanie umiejętności oceny i wyboru miejsc bezpiecznych do zimowych zabaw i rekreacji oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

Konkurs spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Uczniowie nadesłali 377 prac, z których 167 zostało zakwalifikowanych do dalszego etapu. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa, w której skład wchodzili przedstawiciele organizatorów konkursu, za najlepsze w poszczególnych kategoriach, uznała prace uczennic ze Szkoły Podstawowej w Ożarowicach (kategoria klasy I-III) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach (klasy IV-VI).

Wyłoniono następujących laureatów:

Klasy I – III szkół podstawowych:

I miejsce – Maja Wyszyńska – klasa III

Szkoła Podstawowa w Ożarowicach

II miejsce – Aleksandra Raczek – klasa I

Szkoła Podstawowa w Pińczycach

III miejsce – Maja Nowak – klasa III

Szkoła Podstawowa w Ożarowicach

wyróżnienie - Wiktoria Mazur – klasa III

Szkoła Podstawowa w Bestwinie

 

Klasy IV – VI szkół podstawowych:

I miejsce – Anna Ksiądz – klasa V

Szkoła Podstawowa nr 17 w Katowicach

II miejsce – Małgorzata Mainka – klasa V

Szkoła Podstawowa nr 13 w Tarnowskich Górach

III miejsce – Amelia Kot – klasa IV

Szkoła Podstawowa w Parzymiechach

wyróżnienie – Maja Leszczyna – klasa IV

Szkoła Podstawowa w Parzymiechach

 

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!