Wiadomości

Zapraszamy na Półmaraton Górski o Puchar Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 18.05.2017

Już jutro w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbędą się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich. Zawody rozegrane zostaną o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania zmagań biegaczy!

Organizatorami biegu są: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Współorganizatorami sportowej imprezy są: IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka.

Bieg rozpocznie się jutro o godzinie 10.00 w miejscowości Ostre ,,Dolina Zimnika" - Gmina Lipowa. Trasa biegu (21,097 km – jedno okrążenie) prowadzić będzie szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne. Trasa jest bardzo malownicza z pięknymi widokami na Kotlinę Żywiecką oraz Dolinę Zimnika.

Z uwagi na brak informacji o przyjeździe na bieg rodzin, a w szczególności dzieci biegaczy, organizatorzy zrezygnowali z atrakcji dla milusińskich.