Po raz kolejny oddali krew - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Po raz kolejny oddali krew

Data publikacji 12.05.2017

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic dzisiaj rano zaparkował przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wizyta pracowników centrum spotkała się z aktywnym uczestnictwem stróżów prawa. Ponad 10 litrów życiodajnego płynu oddali dzisiaj honorowi dawcy dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili komendę wojewódzką, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanął na parkingu przed wejściem do komendy. Od blisko 30 osób, które zgłosiły się do mobilnego punktu poboru krwi, personel medyczny pobrał ponad 10 litrów tej ważnej dla życia substancji.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewklekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.