Akcja honorowej zbiórki krwi - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Akcja honorowej zbiórki krwi

Data publikacji 12.05.2017

Braki krwi powodują, że stróże prawa chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego w piątek 12 maja ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic kolejny już raz zaparkuje przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Od 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi naszą komendę.

Kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanie na parkingu przed wejściem do komendy. 12 maja od 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi naszą komendę.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Proces oddawania krwi jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić kwestionariusz, porozmawiać z lekarzem i zbadać poziom hemoglobiny. Gdy przez te etapy przejdzie się pomyślnie, później wystarczy zaledwie 6 minut podczas których zupełnie bezboleśnie oddajemy 450 ml życiodajnego płynu.