Zatrzymani dwaj mieszkańcy Sosnowca - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zatrzymani dwaj mieszkańcy Sosnowca

Data publikacji 31.03.2017

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sosnowca, którzy w lutym w Katowicach, w jednym z lokali gastronomicznych wybili szybę, zniszczyli terminal płatniczy i znieważyli pracującego tam obywatela Pakistanu. 18 i 24-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 10 lutego br. około godziny 19.00 przy ulicy Piotra Skargi w Katowicach. Do okienka jednego z lokali gastronomicznych podeszło  dwóch młodych mężczyzn, którzy zamówili jedzenie. Gdy zostało ono im podane wszczeli awanturę. W kierunku sprzedającej tam kobiety zaczęli kierować wyzwiska i jej grozić, kierowali również wyzwiska w kierunku pracującego tam mężczyzny, cudzoziemca, obywatela Pakistanu. Mężczyźni zniszyli terminal płatniczy i kamieniem wybili szybę, po czym uciekli. Wartość strat wynosi 1500 złotych.

Policjanci wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kryminalni przesłuchiwali świadków, przeglądali również zapisy monitoringu, który został rozesłany na jednostki ościenne. Sosnowieccy policjanci rozpoznani i zatrzymani sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 18 i 24-lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia (art.288 kk) oraz znieważenia obywatela Pakistanu (art.257 kk). O dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.