Kupił akcje klubu na fałszywe papiery - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kupił akcje klubu na fałszywe papiery

Data publikacji 17.03.2017

Śledczy z komendy wojewódzkiej zatrzymali w Warszawie 30-latka, który naraził jedną z firm na straty sięgające 4 milionów 700 tys. złotych. Sprawa dotyczy transakcji sprzedaży akcji klubu sportowego Wisła Kraków, w trakcie której posłużył się fałszywymi dokumentami. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

Wydział do walki w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach po nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę firmy Tele-Fonika Holdings Limited dokonanego w okresie czerwca i lipca 2016 roku w Katowicach, Myślenicach i Krakowie. Będące przedmiotem postępowania przestępstwo zostało popełnione w związku z nabyciem akcji Klubu Sportowego Wisła Kraków, w wyniku którego Tele-Fonika Holdings Limited, na skutek przedłożenia sfałszowanej gwarancji bankowej mającej zabezpieczyć przyszłe raty płatności i listów intencyjnych od potencjalnych sponsorów, mających z kolei zapewnić dalsze funkcjonowanie klubu sportowego, została doprowadzona do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 4 miliony 700 tys. złotych.
W związku z zebraniem materiału pozwalającego na postawienie zarzutów, 14 marca zatrzymany został w mieszkaniu w Warszawie 30-letni mężczyzna. Został on następnie przez śląskich doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzuty oszustwa i poświadczenia nieprawdy dotyczącego mienia znacznej wartości. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanemu go mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.
Wobec wymienionego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.
Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...