Dzielnicowi honorowo oddali krew - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dzielnicowi honorowo oddali krew

Data publikacji 28.02.2017

Nawet dziecko wie, że krew ratuje życie osobom poszkodowanym. Bytomscy dzielnicowi z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego postanowili dać przykład i oddać życiodajny płyn. W Oddziale Terenowym w Bytomiu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stawiło się 11 mundurowych. Stróże prawa oddali prawie 5 litrów krwi.

O tym, że warto oddawać krew, policjanci wiedzą doskonale, ponieważ w swojej pracy są świadkami różnego rodzaju tragedii, szczególnie wypadków na drogach, w których giną osoby, a jeszcze więcej zostaje rannych. Oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może uratować ludzkie życie. Od policjantów, którzy zgłosili się do punktu krwiodawstwa w Oddziale Terenowym w Bytomiu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, personel medyczny pobrał prawie 5 litrów tej życiodajnej substancji. Mundurowi zapowiadają już kolejne tego typu akcje.

Krew, to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie. Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.