Podsumowanie działań NURD na śląskich drogach - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Podsumowanie działań NURD na śląskich drogach

Data publikacji 15.11.2016

Wczoraj na terenie województwa śląskiego w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi swoją uwagę w szczególności skierowali na pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Policjanci nałożyli ponad 1700 mandatów.

W działaniach brało udział łącznie 588 śląskich policjantów. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 764 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, 66 przez rowerzystów oraz 1323 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 1767 mandatów karnych, skierowali 99 wniosków o ukaranie do sądu oraz pouczyli 287 osób. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Podczas trwania działań mundurowi również edukowali oraz wręczali elementy odblaskowe. Stróże prawa apelowali głównie do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych. Działania były też okazją do promowania kampanii "Rok Pieszego 2016".

Na zdjęciach i ilmie przedstawiamy działania NURD prowadzone przez myszkowskich policjantów

http://myszkow.slaska.policja.gov.pl/k17/informacje/wiadomosci/186599,Odblaskowi-niechronieni-w-powiecie-myszkowskim.html

Ładowanie odtwarzacza...