Zatrzymani nieletni włamywacze - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zatrzymani nieletni włamywacze

Data publikacji 03.11.2016

Piekarscy kryminalni zatrzymali dwóch 15 – letnich włamywaczy. Łupem złodziei padały pieniądze, papierosy, telefony, biżuteria oraz sprzęt komputerowy. Straty, jakie powstały na skutek ich przestępczej działalności, wyniosły ponad 10 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego piekarskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców licznych włamań i zniszczeń których dokonali w Piekarach Śląskich. Od ubiegłego tygodnia do wczorajszej nocy 15 – latkowie dopuścili się 6 włamań oraz kilku zniszczeń. Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 26 na 27 października na ulicy Wyszyńskiego. Sprawcy, po wyrwaniu rolety zabezpieczającej okno wystawowe sklepu, dostali się do wnętrza pomieszczenia, skąd ukradli liquidy oraz e-papierosy.

Następnej nocy na ul. Sowińskiego, przy użyciu łomu otworzyli samochód, z którego ukradli radioodtwarzacz, a na ul. Bytomskiej wyrwali roletę i włamali się do kiosku. Tam ich łupem padły papierosy. W ten sam sposób nastoletni sprawcy dostali się do następnego kiosku, tym razem przy ul. Jana Pawła II, skąd zabrali telefon komórkowy oraz papierosy różnych marek.

Wczoraj około 01.00 w nocy rabusie wybili szybę w drzwiach wejściowych placówki MOPR przy ul. Wigury, skąd zabrali sprzęt elektroniczny. Godzinę później okradli placówkę handlową przy ul. Bytomskiej i ukradli tam srebrne łańcuszki. Po trzech godzinach od ostatniego włamania zostali zatrzymani.

Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, które trafią z powrotem do właścicieli. Straty poniesione przez poszkodowanych wstępnie oszacowano na kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych. Jak się okazało, wobec jednego z zatrzymanych 15 – latków, sąd, rozpatrując wcześniej inną sprawę, wydał decyzje o umieszczeniu go w Ośrodku Wychowawczym. Drugi ze sprawców trafi przed oblicze sądu dla nieletnich.

Ładowanie odtwarzacza...