Policjanci w nietypowy sposób radzą jak nie dać się okraść - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci w nietypowy sposób radzą jak nie dać się okraść

Data publikacji 26.06.2016

Mundurowi z Żor radzą mieszkańcom, jak podczas wakacji uniknąć kradzieży, czy włamania. Czynią to jednak w dość nietypowy sposób, przedstawiając w tzw. krzywym zwierciadle sytuacje sprzyjające przestępcom. Dzięki ich nietypowej inicjatywie i współpracy ze Stowarzyszeniem "Bezpieczne Miasto" już niebawem do rąk żorzan trafi 2000 oryginalnych ulotek.

Na pomysł stworzenia niekonwencjonalnego "AntyPORADNIKA" wpadli policjanci z Żor, którzy analizując zdarzenia dotyczące kradzieży mienia zauważyli, że mimo wielu apeli i przestróg z ich strony, osoby okradzione w wyjątkowo nierozsądny sposób, swoim zachowaniem zachęcały przestępców do działania. W wielu przypadkach wyglądało to tak, jakby pokrzywdzeni sami kusili złodzieja postępując dokładnie na przekór policyjnym radom.

Dlatego mundurowi z Żor opracowali ulotkę pt. "Jak dać się okraść?", w której ukazują w bardzo obrazowy sposób zachowania sprzyjające nie tylko złodziejom, ale i włamywaczom. Przy głębszej lekturze można zauważyć, że stróże prawa zachęcają jednak, aby nie stosować się do tych rad i nie dać się "złowić" przestępcom.

Pierwsze ulotki trafiły do rąk adresatów nieprzypadkowo 1 kwietnia tego roku, a ich wydanie spotkało się wielką przychylnością i zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Drugi nakład, w ilości 2000 egzemplarzy, pojawił się tuż przed wakacjami, w nowej szacie graficznej - przypominającej barwy lata. Oddanie do druku nietypowego "AntyPORADNIKA" było przede wszystkim możliwe, dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" w Żorach.