Zachęcamy media do włączenia się w system "Child alert" - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zachęcamy media do włączenia się w system "Child alert"

Data publikacji 25.05.2016

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W Polsce od listopada 2013 roku działa system wsparcia poszukiwań uprowadzonych dzieci małoletnich popularnie zwany "child alert". Pragniemy zachęcić media do przyłączenia się do działań systemu, który ma na celu jak najszybsze odnalezienie uprowadzonych dzieci.

"Child alert" był do tej pory w Polsce ogłaszany dwa razy i dwukrotnie kończył się sukcesem, czyli odnalezieniem uprowadzonych dzieci. Alarm po ogłoszeniu trwa 12 godzin i angażuje w poszukiwanie zaginionych dzieci wszelkie dostępne kanały informacyjne, a wiadomość o zaginionym dziecku jest natychmiast rozpowszechniana. Wizerunek dziecka jest publikowany m.in. za pośrednictwem stacji telewizyjnych, radia, czy internetu. Ważne jest aby informacja o uprowadzonym dziecku była publikowana w jak największej ilości środków masowego przekazu, gdyż ma trafić do możliwie największej liczby odbiorców.

Zachęcamy media do przyłączenia się do systemu. Aby to zrobić wystarczy jeden mail na adres cpozkgp@policja.gov.pl. Wówczas odpowiedzialne za "Child alert" Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Biura Kryminalnego KGP odpowie z konkretnym instrukcjami. Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej www.childalert.pl.