Spotkanie z młodzieżą w GTM - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Spotkanie z młodzieżą w GTM

Data publikacji 14.04.2016

Policjanci ruchu drogowego i prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic spotkali się z młodzieżą gliwickich szkół średnich. Debata w ponad 500 osobowym gronie odbyła się dzięki gościnności władz Gliwickiego Teatru Muzycznego. Tematami wiodącymi były założenia dwóch kampanii: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj" i "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".

W Gliwickim Teatrze Muzycznym odbyły się prelekcje, prowadzone przez policjantów z katowickiej komendy wojewódzkiej policji. Okres wiosenno - letni, to dobry czas, by ostrzec młodzież przed zagrożeniami, z którymi może się spotkać. Spotkanie dotyczyło dwóch prowadzonych kampanii profilaktycznych.

Pierwsza z nich - "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" - skierowana jest do młodych adeptów ruchu drogowego, stawiających swe pierwsze kroki za kierownicą. Przesłaniem akcji jest uświadomianie młodym ludziom, jakie dogodności niesie za sobą samodzielne prowadzenia pojazdów, ale także ostrzeżenie, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia może być nadmierne zaufanie dla swoich umiejętności oraz bagatelizowanie przepisów drogowych. W trakcie prezentacji jej odbiorcy zobaczyć mogli materiały filmowe i zdjęcia z wypadków, do których doszło w ostatnim czasie na Śląsku z udziałem młodych uczestników ruchu drogowego.

Druga z kampanii - "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj" - ma z kolei na celu promowanie zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również kształtowanie wśród młodych ludzi zdolności do dokonywania właściwych wyborów w trudnych sytuacjach. To właśnie ich decyzja będzie miała znaczący wpływ na przyszłość, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Debata zgromadziła ok. 500 uczniów szkół szkół średnich z Gliwic. Mundurowi zaprezentowali gościom w trakcie spotkania sprzęt policyjny, służący do sprawdzania alkoholu w wydychanym powietrzu oraz tester do wykrywania środków psychoaktywnych w ludzkiej ślinie.

Poza częścią edukacyjną, uczestnicy mieli okazję zobaczyć sztukę teatralną pod tytułem "Ty zostajesz", w wykonaniu grupy "Etiuda Artystyczna" z Częstochowy oraz wysłuchać koncertu muzycznego zespołu "Need for Strings".

  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM
  • Spotkanie z młodzieżą w GTM