Zawód miłosny powodem ataku nożownika - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zawód miłosny powodem ataku nożownika

Data publikacji 18.12.2015

Nawet do 10 lat więzienia grozi 30-latkowi z Żor, który podczas kłótni ugodził nożem swojego rówieśnika. Pijany napastnik został zatrzymany, gdy próbował uciec przed nadjeżdżającym radiowozem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Policjanci z Żor zatrzymali pijanego 30-latka, który nożem zaatakował swojego rówieśnika. Jak ustalili śledczy, mężczyzna chciał porozmawiać z pokrzywdzonym, z którym wcześniej rywalizował o rękę kobiety. Niestety, burzliwy przebieg rozmowy rozjuszył na tyle 30-latka, że w pewnym momencie wyciągnął on nóż i zaczął nim zadawać ciosy pokrzywdzonemu. Dwa z nich dosięgły klatki piersiowej, przebijając płuco.

Dzięki reakcji naocznych świadków, szybkiej interwencji mundurowych i natychmiastowej pomocy zaalarmowanych ratowników medycznych, ugodzony nożem 30-latek szybko trafił pod fachową opiekę lekarzy, a sprawca do policyjnego aresztu. Gdy zatrzymany wytrzeźwiał i usłyszał zarzuty, prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Ładowanie odtwarzacza...