Bytomski policjant Mistrzem Polski w Judo

Data publikacji 28.10.2015

Szef bytomskich policjantów pogratulował mundurowym, którzy zdobyli I i III miejsce w Mistrzostwach Policji w Judo. Najlepsi zawodnicy z całego kraju walczyli o zwycięskie tytuły w Szkole Policji w Legionowie. Policjanci ze Śląska wywalczyli również I miejsce w rywalizacji drużynowej.

Kilka dni temu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do rywalizacji w Mistrzostwach Policji w Judo stanęli przedstawiciele zaproszonych służb mundurowych. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z 15 reprezentacji, m.in.: Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

W zawodach startowało dwóch bytomskich policjantów: asp.szt. Roman Urbaniak oraz st.sierż. Marcin Pilarski. Pierwszy z nich zajął 3 miejsce w kategorii wagowej do 81 kg i kategorii wiekowej powyżej 40 lat. Młodszy z policjantów wywalczył Mistrzostwo Polski w Judo w kategorii do 73 kg. Ponadto zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju. St.sierż. Marcin Pilarski wygrał wszystkie walki przed czasem i tym samym potwierdził swoją wysoką formę. Jest on wielokrotnym reprezentantem Polski w judo na arenie międzynarodowej. Wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w Judo we wszystkich kategoriach wiekowych. Zajął 5 miejsce w Pucharze Świata Seniorów w Bukareszcie oraz 7 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Słowenii.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bytomiu mł.insp. Karol Fajer, w obecności kierownictwa bytomskiego garnizonu, uroczyście pogratulował mundurowym wręczając im listy pochwalne. Policjanci przyjęli także gratulacje od zastępców komendanta bytomskiego garnizonu: nadkom. Dariusza Dziurki i mł.insp. Krzysztofa Hajdy oraz bezpośrednich przełożonych: Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego asp.szt. Romana Kardasińskiego oraz p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Adama Jakubiaka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!