I Przełajowy Rajd Rowerowy Policjantów

Data publikacji 04.09.2015

Blisko 40 policjantów z bielskiej komendy i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji stoczyło walkę o tytuł najlepszego zawodnika I Przełajowego Rajdu Rowerowego o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. W zawodach, które odbyły się wczoraj na terenie „Starej Prochowni” w Międzyrzeczu Górnym bezkonkurencyjny okazał się st.asp. Marcin Nikiel. Kolejne miejsca na podium zajęli st.sierż. Łukasz Gąsiorek oraz sierż. Marek Chrapkiewicz.

Zawody zorganizowane zostały przez policjantów z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji bielskiej komendy. Uroczystej inauguracji imprezy dokonał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej nadkom. Krzysztof Czaja oraz Zastępca Wójta Gminy Jasienica Krzysztof Wieczerzak. Zawodnicy musieli pokonać 10 km trasę wytyczoną po naturalnej nawierzchni oraz ścieżkach, gdzie suma przewyższeń okrążenia wynosiła około 200 metrów. Wśród 40 zawodników, którzy stawili się na starcie rajdu znalazły się 2 policjantki z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Zawodnicy startujący w różnych kategoriach wiekowych, reprezentowali wysoki poziom. Na mecie rajdu, po zaciętym wyścigu, bezkonkurencyjny okazał się asp. Marcin Nikiel z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą (z czasem 27,35). II miejsce zajął st.sierż. Łukasz Gąsiorek z SPPP (28,24). Na III pozycji uplasował się sierż. Marek Chrapkiewicz z Wydziału Prewencji (29,19).

Wśród kobiet triumfowała st.asp. Dominika Kwak, która w klasyfikacji ogólnej zajęła bardzo wysoką VI lokatę (z czasem 30,40), pokonując swoją koleżankę sierż.szt. Katarzynę Omyłę.

Zwycięzcy odebrali puchary i upominki z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztofa Gałuszki. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy.