Śląska drogówka testuje nowy nowoczesny miernik prędkości - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Śląska drogówka testuje nowy nowoczesny miernik prędkości

14.08.2015    KWP w Katowicach

Śląscy policjanci ruchu drogowego testują nowy typ laserowego miernika prędkości. Radar, poza pomiarem prędkości, daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu. Urządzenie o nazwie TruCam przekazywane będzie do testów pomiędzy poszczególnymi jednostkami śląskiego garnizonu.

Policjanci śląskiej drogówki od kilkunastu dni testują nowe typu laserowy miernik prędkości o nazwie TruCam. Radar poza pomiarem prędkości posiada funkcję wykonania zdjęcia pojazdu, którego prędkość jest mierzona. Opcja ta pozwala, aby policjant osobie kontrolowanej, w miarę możliwości, poza wynikiem pomiaru prędkości mógł pokazać także fotografię mierzonego pojazdu.

Jako pierwsi w posiadaniu nowoczesnego radaru są policjanci z Katowic, którzy już po kilku dniach pracy przy pomocy tego urządzenia dostrzegają jego zalety. Zarejestrowany na zdjęciu pojazd rozwiewa wszelkie wątpliwości co do prawidłowości pomiaru. W ciągu ponad tygodnia pracy z nowym urządzeniem, zarejestrowano ponad 60 kierujących niestosujacych się do ograniczeń prędkości. W trzech przypadkach kierujący dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczyli o ponad 50 km/h, co zakończyło się zatrzymaniem praw jazdy. TruCam spotkać będzie można na wszystkich drogach województwa śląskiego, gdyż możliwość jego sprawdzenia będą mieli policjanci drogówki z kilkunastu jednostek. Pozytywny wynik testów przyczynić się może do zakupu tego typu radaru w najbliższym czasie.

Ładowanie odtwarzacza...