Rotunda jak nowa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Rotunda jak nowa

Data publikacji 27.05.2015

Dzisiaj uroczyście otwarto nowo wyremontowaną i zmodernizowaną aulę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. Wartość prac i wyposażenia wyniosła ponad 3 mln złotych. Takiego remontu Rotunda nie przechodziła od początku swojego istnienia.

Symboliczną wstęgę przeciął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wraz ze swoimi zastępcami oraz gośćmi honorowymi. Wśród zaproszonych znaleźli sie przedstawiciele władz samorządowych województwa, projektanci i wykonawcy inwestycji, kadra kierownicza garnizonu śląskiego i jednostek z innych województw, działacze branżowych związków zawodowych a także przedstawiciele szefów służb i instytucji na co dzień współpracujących z policją. Wszystkim zebranym zaprezentowano m.in. możliwości systemu inteligentnego sterowania aulą. Nadinsp. Jarosław Szymczyk złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego zakończenia modernizacji tej reprezentacyjnej sali.

Po uroczystościach rozpoczęła się część seminaryjna, w której Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia zaprezentował zakończone, trwające i planowane w najbliższym czasie zdania inwestycyjne i remontowe w naszym garnizonie, a naczelnik teleinformatyki mł. insp. Cezary Czubaj, przedstawił postęp, jaki dokonał się w zakresie używanych przez śląskich policjantów systemach i sprzęcie łączności oraz informatycznym.

Remont Rotundy to część projektu „KWP Katowice – modernizacja gospodarki cieplnej wraz z termomodernizacją obiektów w kompleksie KWP w Katowicach ul. Lompy 19”. Całkowity koszt modernizacji wyniósł ponad 3 mln zł, z czego blisko 1,3 mln, to kwota dofinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace w auli trwały od sierpnia 2014 roku do maja tego roku. Takiego remontu Rotunda katowickiej komendy wojewódzkiej nie przechodziła od początku swojego funkcjonowania.

 

Ładowanie odtwarzacza...