Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym działa! - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym działa!

Data publikacji 27.02.2015

W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Częścią tego zespołu, powołanego decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jest specjalna grupa realizacyjna. Efekty jej działań są już widoczne.

Wymiernym przykładem działań grupy, jest sprawa kierowcy luksusowej terenówki. 45 letni mężczyzna wielokrotnie lekceważył wydawane wobec niego decyzje o cofnięciu uprawnień, praktykując agresywny styl jazdy, kpiąc z obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Sprawą zajął się zespół, a skrupulatnie zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił Sądowi Rejonowemu w Mysłowicach skazać pirata drogowego na karę 30 dni aresztu.

18 lutego policjanci z Zespołu do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym zatrzymali 64-letniego mężczyznę. Prowadził on samochód, nie mając w ogóle prawa jazdy. Powodem podjętych względem niego czynności zespołu były informacje mieszkańców. Z informacji tych wynikało, że 64-latek często jeździł bez uprawnień samochodem w bardzo złym stanie technicznym. Mieszkańcy osiedla obawiali się, że swym zachowaniem za kierownicą może doprowadzić do tragedii. Podjęcie sprawy przez policjantów z zespołu doprowadziło do zatrzymania 64-latka. Przy zatrzymaniu nie obyło się bez pościgu, gdyż kierowca chciał uniknąć policyjnej kontroli. W trakcie pościgu popełnił kilka wykroczeń i doprowadził do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz grozi mu grzywna w wysokości do 5 tys. złotych i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci realizujący zadania w ramach Zespołu do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym, prowadzą swoje czynności w różnych częściach województwa i będą w dalszym ciągu dążyć do wyeliminowania z ruchu kierowców stwarzających zagrożenie.

Ładowanie odtwarzacza...