Sukcesy śląskich antyterrorystów

Data publikacji 13.10.2014

Śląscy antyterroryści są nie tylko świetnymi strzelcami, ale także niestraszne im są działania wysokościowe. Świadczą o tym wyniki zawodów, w jakich w ostatnim czasie brali udział nasi policjanci. Podczas wszystkich tych zmagań stawali na podium...

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP w Katowicach 2 października brali udział w Zawodach Strzeleckich o ,,Puchar Szefa Biura Ochrony Rządu 2014”. W zawodach startowało 115 zawodników z 36 drużyn, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Śląscy antyterroryści zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasz policjant - st. asp. Tomasz KIERES - zajął natomiast II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Antyterroryści z Katowic w maju tego roku brali również udział w ,,II Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Głównego Policji Pamięci Poległym Policjantom w Służbie”. I w tych zawodach stanęli na podium. Zdobyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast asp. Grzegorz GÓRSKI zajął takie samo miejsce w klasyfikacji indywidualnej, w konkurencji dla pododdziałów szturmowych.

Zawody te odbywały się w ramach ,,Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy 2014”, pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych.

To niejedyne sukcesy naszych mundurowych. W dniach od 9 do 12 października w Szklarskiej Porębie odbyły się IX Karkonoskie Zawody Wysokościowe, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych imienia gen. Tadeusza Kościuszki. W zawodach uczestniczyło 29 drużyn z różnych jednostek wojskowych z kraju i z zagranicy – m.in. z Czech oraz Stanów Zjednoczonych. W zmaganiach wystartowały również drużyny z pododdziałów antyterrorystycznych policji w Katowicach i Wrocławiu. Po dwóch dniach zawodów, podczas których drużyny rywalizowały ze sobą w 10 konkurencjach technicznych i wyczerpującym, 10 kilometrowym biegu przełajowym, nasi antyterroryści zdobyli ostatecznie II miejsce. Biorąc pod uwagę, że zawody wygrała drużyna z Republiki Czeskiej, śląscy policjanci byli najlepsi spośród Polaków startujących w zawodach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!