Policjant pobiegnie z Tychów do Gdańska dla chorych dzieci

Data publikacji 29.09.2014

Na starcie VII Mistrzostw Polski w biegu 24 godzinnym stanęło 80 zawodniczek i zawodników. Wśród nich był policjant z Katowic - Paweł Cieślik. W swojej kategorii wiekowej zajął 2 miejsce pokonując prawie 170 kilometrów. Mundurowy z katowickiej policji planuje w pięć dni przebiec trasę z Tychów do Gdańska. Wszystko dla chorych dzieci. Startuje 7 listopada. Zapraszamy do kibicowania i trzymamy kciuki!

Paweł Cieślik w 5 dni chce z Tychów dobiec nad morze. W ubiegłym roku dystans 580 kilometrów pokonał w 20 godzin na rowerze. Ekstremalna wyprawa pozwoliła pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.

Do biegu wystartuje  7 listopada spod Śląskiego Hospicjum dla Dzieci w Tychach i po pięciu dniach zamelduje się w Gdańsku pod Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Codziennie przebiegnie ok. 120 kilometrów.  Sobotni bieg 24-godzinny był dla niego sprawdzianem formy przed listopadowym wyzwaniem. W swojej kategorii wiekowej  (do lat 30) zajął II miejsce. W czasie 24 godzin pokonał dystans prawie 170 kilometrów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.46 MB)