Policjanci na Tyskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości
Policjanci z Tychów oraz Katowic uczestniczyli wczoraj w Tyskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się o zasadach rekrutacji oraz poszczególnych etapach doboru do służby. Mundurowi, którzy rozmawiali z uczestnikami wydarzenia o wstąpieniu w policyjne szeregi mieli okazję przekonać się, że wśród młodych ludzi nie brakuje tych, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem.
Wczoraj w Tychach odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Osoby poszukujące pracy miały okazję zapoznać się z wieloma ofertami, zaprezentowanymi przez przedstawicieli różnych firm i branży. Wśród uczestników wydarzenia nie mogło zabraknąć również licznie przybyłych służb mundurowych, a wśród nich policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, wspieranych przez przedstawiciela Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. asp. Paulinę Wierzbowską. Policjanci informowali zainteresowanych o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Mundurowi chętnie odpowiadali na liczne pytania osób zainteresowanych oraz rozdawali, gadżety i ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które musi spełniać kandydat.
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji, można znaleźć na stronie Policji Śląskiej.
Na spotkaniu, w którym uczestniczyły osoby szukające zatrudnienia w różnych miejscach, poruszono również temat pracy przymusowej. Policjantka reprezentująca tyski Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zwróciła uwagę na zagadnienia związane z handlem ludźmi. Podkreśliła, że na próbę zwerbowania przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi szczególnie narażeni są ludzie o trudnym położeniu, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjno – urlopowy, który sprzyja zagranicznym podróżom, warty podkerślenia był fakt, że w tym czasie zwiększone jest ryzyko stania się ofiarą nieuczciwych pośredników pracy, czy też przestępców trudniących się procederem handlu ludźmi.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Tychy, Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach, Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną Podstrefa Tyska, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.