Aktualności Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach

Dzień przedsiębiorczości - czy zostaną policjantami?

Data publikacji 20.03.2024

Uczniowie szkół średnich - gliwickich i bytomskich – odwiedzili naszą komendę. Wszystko w ramach ogólnopolskiego programu "Dzień Przedsiębiorczości", organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem prezydenta RP. Zainteresowani służbą w policji młodzi ludzie mogli dowiedzieć się między innymi, jakie wymagania należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem oraz jak przebiega szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych.

Ideą tej specyficznej lekcji jest przekazanie osobom znajdującym się na progu samodzielności wiedzy o funkcjonowaniu rynku pracy. Komenda Miejska Policji w Gliwicach, jak co roku, przyłączyła się do akcji, umożliwiając młodzieży poznanie specyfiki służby. 20 marca o godz. 9.00 ośmioro licealistów przekroczyło próg siedziby gliwickich stróżów prawa. Opiekunem młodych wyznaczono młodszego aspiranta Mateusza Piórkowskiego, profilaktyka, który opowiedział, jakie wymagania należy spełnić, aby ubiegać się o możliwość wstąpienia do policji.


Podczas oprowadzania po różnych wydziałach młodzież miała możliwość spotkania się z mundurowymi na ich stanowiskach pracy. Praktyczne informacje udzielali m.in. zastępcy oficera dyżurnego czy technicy kryminalistyki. W atelier kryminalistycznym uczniowie poznali, jak działa się na miejscu zdarzenia przestępczego. Policyjny technik, w formie interaktywnego pokazu, zaprezentował sprzęt i akcesoria technika kryminalistyki. Goście dowiedzieli się także, jak wygląda codzienna praca w poszczególnych wydziałach komendy, jaki sprzęt wykorzystuje się w naszej formacji, zapoznali się ze specyfiką służby i mogli zweryfikować swoje wyobrażenie o zawodzie policjanta – tym samym, w przyszłości, podejmą z pewnością trafną decyzję.

  • Na zdjęciu młodzi ludzie słuchają wykładu policjanta.
  • na zdjęciu ulotka dotycząca naboru do słuzby
  • Na zdjęciu policjantka i słuchający jej uczniowie.

Film 1.mp4

Pobierz plik 1.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.29 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Powrót na górę strony