Aktualności Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach

Promocja służby w Policji podczas konkursu "Rynek pracy bez tajemnic"

Data publikacji 19.03.2024

Wodzisławski PUP wspólnie z PODN w Wodzisławiu Śląskim zorganizowali konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego. Tematyka konkursu obejmowała podstawowe zagadnienia i definicje związane z rynkiem pracy. Kiedy jury oceniało prace uczestników konkursu, mogli oni wysłuchać wystąpienia policyjnego profilaktyka, który przybliżył proces rekrutacji do służby w Policji.

W sali konferencyjnej w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs pod nazwą "Rynek pracy bez tajemnic”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego, a jego celem była popularyzacja i pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat rynku pracy. Tematyka konkursu obejmowała podstawowe zagadnienia i definicje związane z rynkiem pracy, a także zasady funkcjonowania powiatowego urzędu pracy oraz podstawowe informacje dotyczące sieci EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia). W czasie, kiedy jury oceniało prace uczestników, uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez aspiranta Sebastiana Marciniaka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Policjant przybliżył proces rekrutacji do służby w Policji, opowiadał o możliwych ścieżkach kariery, możliwościach rozwoju zawodowego, odpowiadał również na pytania uczestników. Konkurs zakończył się wręczeniem zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom nagród i dyplomów przez Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, Panią Annę Słotwińską- Plewkę oraz Panią Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Wodzisławskiego, Katarzynę Zöllner - Solowską.

Osobom zainteresowanym służbą w Policji polecamy stronę internetową z informacją o terminach przyjęć Zostań śląskim policjantem.

 

 

  • na ekranie wyświetla się logo kampanii Zostań śląskim policjantem
  • policjant podczas wystąpienia przed uczestnikami konkursu
  • policjant występuje przed uczestnikami konkursu
Powrót na górę strony