Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością

II spotkanie eksperckie (zakres i forma współpracy międzynarodowej)

W dniach 4–5 czerwca 2019 r. w Świeradowie-Zdroju, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu była organizatorem II spotkania eksperckiego finansowanego z projektu „Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością” realizowanego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, również w Świeradowie-Zdroju ponownie spotkali się przedstawiciele wszystkich partnerów, tj.: komend wojewódzkich Policji w: Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Ostravie, Pardubicach, Hradec Kralove, Libercu i Ołomuńcu oraz Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.

Podczas spotkania, przybyli eksperci dyskutowali nad propozycjami obszarów zagadnieniowych oraz formalnych form współpracy międzynarodowej, szczególnie w obszarze wymiany informacji w zakresie zwalczania cyberprzestępczości na polsko – czeskim pograniczu. Rezultatem spotkania było wypracowanie wstępnych założeń merytorycznych, odnoszących się do dokumentów niezbędnych w zakresie sformalizowania tejże współpracy.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014–2020. Wartość całego projektu to 3 064 440,62 EURO.

  • II spotkanie eksperckie. Widoczni uczestnicy spotkania
  • Logo Cyber Crime
Powrót na górę strony