Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Lublinieccy policjanci przeprowadzali dziś kontrole drogowe wspólnie z młodzieżą z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz uczniami klas mundurowych. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli ponieść surową karę oraz przyjąć specjalny mandat.
Dodano: 21.11.2012 Lubliniec Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Sznupek wraz z policjantami z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy odwiedził przedszkolaków w Pogórzu i Kończycach Wielkich. Oprócz wspaniałej zabawy była oczywiście nauka bezpiecznych postaw i zachowań.
Dodano: 21.11.2012 Skoczów Profilaktyka -
Dziś w Bojszowach rozpoczęły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wśród 28 drużyn, które zgłosiły swój udział w turnieju znalazła się też drużyna z Wodzisławia. I choć chłopaki nie wyszli z grupy to walczyli do samego końca bo jak sami mówią, sport to ich pasja. A dzięki takim turniejom mogą łączyć pracę i pasję w jednym.
Dodano: 21.11.2012 Wodzisław Śląski Nowe inicjatywy, Szkolenia i ćwiczenia -
Policyjni wywiadowcy zatrzymali dzisiejszej nocy 22-latka, który groził przechodniom wymachując szablą, a następnie w czasie interwencji naruszył nietykalność cielesną i znieważył funkcjonariuszy. Za przestępstwa te zatrzymany może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata.
Dodano: 21.11.2012 Bielsko-Biała Ataki na policjantów -
Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na ul. Siemianowickiej. W zderzeniu ciężarówki z autobusem komunikacji miejskiej ucierpiały trzy osoby.
Dodano: 21.11.2012 Bytom Ruch Drogowy -
Zabrzańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do jakiego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Mikulczyckiej w Zabrzu. Sprawcy doprowadzili do stanu bezbronności 49-letniego mężczyznę, a następnie ukradli mu laptopa. Skradzione mienie, które trafiło do pasera, zostało odzyskane przez mundurowych. U jednego z zatrzymanych policjanci odnaleźli też środki odurzające.
Dodano: 21.11.2012 Zabrze Rozboje -
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie nastąpiło oficjalnie podpisane porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Będzinie, a Liceum Ogólnokształcącym, które podpisali Komendant Powiatowy Policji w Będzinie inspektor Cezary Garczarczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie pani Danuta Janik.
Dodano: 21.11.2012 art. 59 ust. 1 Wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, w rozumieniu ustawy z dnia 21.05.1999r. o broni i amunicji, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów wybuchowych Profilaktyka -
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach i Białegostoku zatrzymali poszukiwaną listem gończym Katarzynę W. Kobieta ukrywała się w jednym z domów w miejscowości Turośń Dolna, niedaleko Białegostoku. Zatrzymana trafiła do aresztu śledczego.
Dodano: 21.11.2012 KWP w Katowicach Poszukiwani -
Policjanci z Jasienicy zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać ponad tysiąc porcji dilerskich tego narkotyku o czarnorynkowej wartości 33.000 zł. Zatrzymanemu mężczyźnie za przestępstwo to grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 21.11.2012 Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna kierujący taksówką. Sprawca wpadł dzięki czujności i właściwej reakcji mieszkańca, który powiadomił stróżów prawa. 51- latkowi grozi utrata prawa jazdy, a nawet dwa lata za kratkami.
Dodano: 21.11.2012 Chorzów Nietrzeźwi kierujący -
Dzisiaj o godzinie 11.00 przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach służby transportowe zaprezentowały nowe radiowozy. Wśród oznakowanych i nieoznakowanych policyjnych samochodów znalazł się także Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Nowe auta już wkrótce trafią do jednostek w naszym województwie.
Dodano: 21.11.2012 KWP w Katowicach Uroczystości