Wiadomości

Szlachetna paczka od śląskich policjantów i pracowników Policji

Data publikacji 11.12.2023

Śląscy policjanci i pracownicy Policji kolejny raz włączyli się w projekt „Szlachetna Paczka”. Tym razem stróże prawa przygotowali świąteczne prezenty dla Pani Magdaleny i Pana Roberta, którzy są rodzicami adopcyjnymi trójki chorych dzieci. Rodzina otrzymała wiele przydatnych i potrzebnych upominków, które na pewno będą stanowiły wsparcie w jej codziennym życiu. W ten sposób policjanci i pracownicy Policji dołożyli swoją cegiełkę, aby w tym wyjątkowym okresie Bożego Narodzenia wspomóc osoby i rodziny, które najbardziej tego potrzebują.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jego głównym celem jest materialna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. To również piękny, bezinteresowny gest, który przynosi wiele radości, wiary i spokoju, tak ważnych w czasie nadchodzących świąt.

W akcję kolejny raz zaangażowali się śląscy Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W tym roku postanowiliśmy pomóc Pani Magdalenie i Panowi Robertowi, którzy są rodzicami adopcyjnymi trójki chorych dzieci. Sytuacja rodziny jest trudna, ponieważ stan zdrowia rodziców również uległ pogorszeniu.

Zbiórkę na rzecz rodziny zorganizowali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Bardzo szybko do inicjatywy włączyli się także stróże prawa z pozostałych wydziałów i komórek organizacyjnych katowickiej komendy wojewódzkiej oraz pracownicy Policji. Dzięki takiej solidarności została zebrana odpowiednia kwota pieniędzy, która pozwoliła także na zakup wielu innych, potrzebnych przedmiotów. 

Dziś odbyło się pakowanie prezentów zakupionych ze zgromadzonych środków. Mundurowi i pracownicy Policji zapakowali je w kolorowy, świąteczny papier. Następnie prezenty zostaną przekazane rodzinie poprzez sztab akcji, który pośredniczy w kontaktach darczyńcy z obdarowanymi.

Wszystkich Państwa zachęcamy do kierowania się wzajemną życzliwością i wspierania osób potrzebujących m.in. poprzez udział w akcjach charytatywnych oraz pomocowych organizowanych przez zaufane podmioty i fundacje.

 

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 479.99 KB)

Powrót na górę strony