Wiadomości

Śląscy Policjanci na podium międzynarodowych zawodów RALLYE REJVÍZ

Data publikacji 01.06.2023

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zadebiutowali w prestiżowych zawodach z ratownictwa medycznego w Czechach i od razu wywalczyli miejsce na podium! 34 policyjne drużyny z różnych krajów wystartowały w imprezie RALLYE REJVÍZ. Przez 2 dni mundurowi rywalizowali w 10 różnorodnych zadaniach. Śląscy policjanci potwierdzili wysoki poziom swoich umiejętności ratowniczych, kończąc zawody na 3 miejscu. Gratulujemy!

RALLYE REJVÍZ to prestiżowe międzynarodowe zawody z ratownictwa medycznego, które już od 26 lat są rozgrywane w Czechach. Rywalizują w nich drużyny policjantów z różnych krajów. W tym roku w imprezie po raz pierwszy wziął udział zespół z katowickiego oddziału prewencji. Sierż. Wojciech Golis, sierż. Paweł Mysur i st.post. Paweł Szurma drużynowo reprezentowali Polską Policję. W dniach 26-27 maja rywalizowali z 33 policyjnymi reprezentacjami innych krajów.

Organizatorzy przygotowali 10 zadań, w tym 2 rozgrywane w nocy. Uczestnicy nie wiedzieli, z czym będą się mierzyć. Wiele konkurencji było związanych z udzieleniem pomocy osobom, które znalazły się w niebezpieczeństwie. Podczas zainscenizowanych zdarzeń policyjni ratownicy musieli zapanować nad niebezpieczeństwami, pomóc rannym osobom i obezwładnić agresorów. Przykładowo stróże prawa mieli za zadanie zneutralizować napastnika z nożem i udzielić pomocy jego ofierze. Mundurowi ratowali tonące osoby, pomagali ofiarom wypadków samochodowych, negocjowali z osobami chcącymi targnąć się na swoje życie oraz rywalizowali w biegu terenowym na orientację.

Po dwóch dniach zaciętej i wyczerpującej rywalizacji, policjanci z Katowic osiągnęli sukces i stanęli na podium. Wysokie umiejętności ratownicze dały naszej reprezentacji wysokie III miejsce. Policjanci, którzy na co dzień patrolują ulice śląskich miast, dowiedli swojego profesjonalizmu i gotowości do niesienia pomocy w przypadku zagrożenia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Zdjęcie. Umundurowani policjanci pozują do zdjęcia
  • Zdjęcie. Umundurowani policjanci pozują do zdjęcia
  • Zdjęcie. Umundurowani policjanci pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony