Sukces policjantów - jeźdźców

Data publikacji 10.06.2013

XIII Międzynarodowy Turniej Policyjnych Drużyn Konnych, który odbył się w minioną sobotę na terenie ośrodka Pegaz w Częstochowie, przyniósł wiele sukcesów śląskim policjantom pełniącym swoją służbę w "siodle". Policjanci z chorzowskiej komendy w konkurencji drużynowej zajęli II miejsce. W rywalizacji indywidualnej drugie miejsce zajął sierż.sztab Grzegorz Wypchlak z KMP Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem w kategorii „potęga skoku” okazał się mł.asp. Karol Molęda z chorzowskiej komendy.

XIII Międzynarodowy Turniej Policyjnych Drużyn Konnych, który odbył się w minioną sobotę na terenie ośrodka Pegaz w Częstochowie, przyniósł wiele sukcesów śląskim policjantom pełniącym swoją służbę w "siodle". Policjanci z chorzowskiej komendy w konkurencji drużynowej zajęli II miejsce. W rywalizacji indywidualnej drugie miejsce zajął sierż.sztab Grzegorz Wypchlak na koniu Don Camillo z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Najlepszym zawodnikiem w kategorii „potęga skoku” okazał się mł.asp. Karol Molęda na koniu Jahranek z chorzowskiej komendy, który w klasyfikacji indywidualnej stanął na trzecim, najniższym stopniu podium.

Jak co roku zawodnicy walczyli w kategorii indywidualnej - o tytuł najlepszego zawodnika oraz najlepszej drużyny w kategorii drużynowej. W turnieju udział wzięło ogółem 24 zawodników reprezentujących 12 drużyn konnych. Konkurs obejmował pokonanie nietypowych przeszkód, takich jak płonące obręcze, beczki, przejście przez wodną przeszkodę oraz po raz pierwszy przepchniecie wielkiej, skórzanej piłki. Przejazd tak skonstruowanego toru przeszkód, wymagał od czworonoga dużej odwagi. Podczas przejazdu między przeszkodami policjanci mieli także zadania do wykonania jak na przykład strącenie trzymaną w dłoni pałką służbową wyznaczonych celów oraz zestrzelenie balonów. Był to więc turniej sprawdzający umiejętności zarówno konia jak i jeźdźca. Po rozegraniu turnieju widzów czekała miła niespodzianka, polscy policjanci na swoich wierzchowcach rozegrali mecz piłkarski z czeską reprezentacją. W tym pierwszym historycznym i bardzo emocjonującym meczu meczu drużyny zremisowały ze sobą 3 : 3.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.87 MB)