Śląscy policjanci na podium

Data publikacji 24.04.2012

Bardzo dobrze zaprezentowali się śląscy policjanci podczas biegu maratońskiego, który odbył się przed kilkoma dniami w Dębnie. Funkcjonariusze reprezentujący śląski garnizon policji w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce. Dziś otrzymali gratulacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Dariusza Działo.

Maraton w Dębnie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów biegania. Tym razem na starcie stanęło 1131 biegaczek i biegaczy z Polski i zagranicy. Do mety 39. edycji maratonu dobiegło ponad 1000 uczestników, wśród których byli mundurowi ze Śląska:

• podinsp. Jacek Furmanik KWP w Katowicach
  • asp. szt. Czesław Wizner KWP w Katowicach
  • st. sierż. Dawid Stwora KMP w Bielsku-Białej
  • st. sierż. Jacek Michulec KPP w Żywcu
  • st. post. Michał Puchała KMP w Zabrzu

Nasi koledzy nie tylko zdołali dobiec do mety lecz również osiągnęli bardzo dobre wyniki. Drużynowo zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie koleżankom i kolegom reprezentującym Biuro Ochrony Rządu. Bezpośrednio za naszymi zawodnikami uplasowali się policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Śląscy maratończycy, którzy wrócili już do swoich obowiązków służbowych, dziś spotkali się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadisp. Dariuszem Dzialo. Podczas spotkania szef śląskich policjantów pogratulował im sprawności, wytrzymałości oraz osiągniętego sukcesu sportowego.