Wiadomości

Śląski policjant Mistrzem Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim

Data publikacji 31.03.2024

Trasa Półmaratonu Ślężańskiego w Sobótce pod Wrocławiem jest niezwykle urokliwa, ale i bardzo wymagająca. Ponad 21 km biegu dookoła góry Ślęży weryfikuje kondycję i przygotowanie fizyczne uczestników. To właśnie w tym biegu śląski policjant sierż. Mateusz Wolnik reprezentując Polską Policję zdobył złoty medal.

Reprezentacja Polskiej Policji wystartowała tydzień temu w biegu inaugurującym Koronę Polskich Półmaratonów na Dolnym Śląsku. 16. jego edycji biegacze rywalizowali na niezwykle malowniczej i jednocześnie niełatwej trasie z trzynastoma podbiegami dookoła góry Ślęży. Trasa wiodła przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowiczki, Sady oraz Sobótkę Zachodnią, jednak najtrudniejszym odcinkiem bez wątpienia był zlokalizowany pomiędzy siódmym a dziewiątym kilometrem podbieg na Przełęcz Tąpadła.

W Półmaratonie Ślężańskim wystartowało łącznie 2325 zawodników i 41 drużyn. Nasz policjant – sierżant Mateusz Wolnik z wydziału konwojowego śląskiej Policji przebiegł ponad 21 km w czasie 1:15:59 i uplasował się na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej, natomiast w klasyfikacji mundurowej zdobył złoty medal.

Polska Policji w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Policji zdobyła 2 miejsce.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.