Policyjne zabezpieczenie meczu w Tychach - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policyjne zabezpieczenie meczu w Tychach

Data publikacji 16.04.2019

Ponad 150 policjantów zabezpieczało weekendowy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i ŁKS Łódź. Niestety, podczas spotkania sympatycy drużyny gospodarzy złamali przepisy ustawy o imprezach masowych. Pseudokibice rozwinęli na trybunach flagę wielkoformatową i odpalili race świetlne.

W miniony weekend na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany został mecz piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i ŁKS Łódź. Na trybunach zasiadło blisko 4 tysięce osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ponad 150 policjantów z tyskiej komendy oraz katowickiego, bielskiego i częstochowskiego oddziału prewencji. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dzięki ich zaangażowaniu na mieście nie doszło do zakłócenia porządku.

Niestety, podczas spotkania sympatycy drużyny gospodarzy złamali przepisy ustawy o imprezach masowych. Na swoim sektorze pseudokibice rozwinęli flagę wielkoformatową i odpalili 28 rac świetlnych. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już prowadzą działania zmierzające do identyfikacji i zatrzymania sprawców.

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.