Napadł na kobietę i okradł. Został zatrzymany przez policjantów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Napadł na kobietę i okradł. Został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 04.12.2018

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni mężczyzna, który zaatakował kobietę. Sprawca, kierujący ciemnym volkswagenem golfem, zajechał pokrzywdzonej drogę twierdząc, że w czasie jazdy uszkodziła lusterko w jego samochodzie. Zażądał 200 zł, a kiedy kobieta odmówiła przekazania gotówki, groził jej, odepchnął i skradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w dniu 18 listopada 2018 r. około 17.30 w Pisarzowicach przy ul. Szkolnej. Kobieta podróżowała seatem ibizą wspólnie ze swoim 12-letnim synem. W pewnym momencie poczuła uderzenie w samochód. Jak stwierdziła, ktoś najprawdopodobniej strzelił w karoserię z procy. Zawróciła, aby zobaczyć, co się stało. W tym samym momencie jechał za nią kierowca ciemnego volkswagena golfa na słowackich numerach rejestracyjnych. Sprawca celowo zajechał kierującej drogę, zmuszając ją do zatrzymania pojazdu. Z samochodu wysiadł mężczyzna dobrze zbudowany o sportowej sylwetce. Zarzucił kobiecie, że uszkodziła lusterko w jego samochodzie i zażądał 200 zł za jego naprawę. Nie przyjmował tłumaczenia, że nie doszło do takiego zdarzenia. Zaatakował kobietę. Groził jej, po czym skradł z jej samochodu torebkę z dokumentami, karatami bankomatowymi, kluczami do mieszkania i gotówką w kwocie 80 zł.

Śledczy poszukiwali sprawcy. Końcem listopada 32-latek został zatrzymany przez policjantów z Żywca. Okazało się, że w jednym z pensjonatów na Żywiecczyźnie usiłował wyłudzić usługę hotelową. Nie chciał uregulować zapłaty za pobyt w wysokości 140 zł. Obsługa wezwała na pomoc policjantów. W czasie przeszukania hotelowego pokoju, policjanci odnaleźli skradzioną 48-latce torebkę wraz z dokumentami. Szybko ustalili, że zatrzymany ma związek z kradzieżą rozbójniczą, której dopuścił się w Pisarzowicach. Śledczy ustalili, że w momencie zdarzenia sprawca poruszał się volkswagenem golfem, którego skradł w dniach pomiędzy 14/15 listopada br. mieszkańcowi Wilkowic. Zatrzymany mężczyzna posiadał też przy sobie dokumenty, które zostały skradzione obywatelowi Słowacji. W samochodzie tym zamontował słowackie tablice rejestracyjne. Końcem listopada, na jednej ze stacji benzynowych w Węgierskiej Górce, kierując skradzionym golfem, dokonał kradzieży. Zatankował paliwo i odjechał nie regulując rachunku.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 10 lat za kratami.