By umilić dzieciom wakacje... - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

By umilić dzieciom wakacje...

Data publikacji 18.07.2018

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się dzisiaj pierwsza w tym roku edycja zainaugurowanej przez Wojewodę Śląskiego akcji „Wakacje w ŚUW”. Tak jak i w ubiegłym roku, również i teraz w przedsięwzięcie włączyła się również katowicka komenda wojewódzka policji. Wszystko po to, aby wakacyjny czas upłynął dzieciom nie tylko miło, ale i bezpiecznie.

W wydarzeniu wzięła udział prawie setka dzieci ze świetlic środowiskowych z Katowic, Imielina oraz Rybnika, która miała okazję zwiedzić Śląski Urząd Wojewódzki. Najmłodszych powitał dyrektor generalny ŚUW Adam Ostalecki. Następnie dzieci wraz z przewodnikami rozpoczęły wycieczkę po zabytkowym gmachu. Zobaczyły jego najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia, tj. Salę Sejmową, Marmurową i Złotą, a także miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla odwiedzających urząd, czyli skarbiec oraz schron. Dzieci odwiedziły również Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie otrzymały instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mogły też podejrzeć, jak wygląda praca operatora w WCPR i dowiedzieć się, jak funkcjonuje numer alarmowy.

Po zwiedzaniu urzędu uczestnicy udali się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie wysłuchali przygotowanej przez śląskich policjantów prelekcji na temat bezpieczeństwa. Mieli też okazję obejrzeć z bliska różnego rodzaju sprzęt policyjny, sprawdzić swój refleks czy też zobaczyć, jak wygląda pobieranie odcisków placów przez technika kryminalistyki. Niewątpliwą atrakcją było dla dzieci spotkanie z policyjnym psem do wyszukiwania narkotyków oraz jego przewodnikiem.


Opr. na pods. komunikatu ŚUW